uk ru
uk ru

Як буксирувати машину? Правила буксирування авто

Рано чи пізно кожен водій стикається з необхідністю буксирування авто. Причин може бути безліч - від банального закінчення палива до проблем із трансмісією або запалюванням. У ПДР чітко описані правила, згідно з якими буксирується автомобіль, зокрема швидкість, тип зчеплення, світлові сигнали та інші.

Як правильно буксирувати авто

Залежно від несправності, буксирування машини можна виконувати на гнучкому тросі, жорсткому зчепленні, а також із частковим або повним навантаженням.

При буксируванні необхідно дотримуватися таких правил:

  • Досвід водіння не менше двох років.
  • Швидкісний режим до 50 км/год. Машини з коробкою автомат транспортують на швидкості не вище 30 км/год.
  • На авто, що буксирує, обов'язкове ввімкнення ближнього світла, на тому, що буксирується, - "аварійки".
  • Довжина троса має бути не менше 4 і не більше 6 м.
  • На тросі розташовуються щонайменше два сигнальних прапорці з діагональними червоними і білими смужками.
  • На обох транспортних засобах повинні бути присутніми державні номери.
  • У транспортному засобі, що буксирується, може перебувати тільки водій, пасажири - у першому автомобілі.

Крім цього, правильно буде, якщо водії домовляться про комунікацію. Використовувати мобільні телефони ПДР заборонено, та й не завжди зручно навіть на гучному зв'язку. Тому важливо використовувати елементарні сигнали:

  • Машина, що буксирується, моргнула фарами: прохання про зупинку.
  • Авто, що буксирує, кілька разів блимнуло гальмівними вогнями: попередження про гальмування.
  • Автомобіль, що буксирує, завжди використовує поворотники, щоб попередити про маневри.

Також важливо продумати маршрут і відразу обговорити, з якою швидкістю можна буксирувати автомобіль.

Обмеження щодо буксирування

У ПДР передбачено низку обмежень щодо буксирування? Заборонено:

  • Буксирувати машину на гнучкому зчепленні по ожеледі та на гірських дорогах.
  • Буксирувати на гнучкому зчепленні машину з пошкодженою гальмівною та/або рульовою системою.
  • Здійснювати буксирування при загальній довжині транспортних засобів понад 22 м.
  • Буксирувати кілька автомобілів одночасно.
  • Виконувати буксирування автобусом.
  • Буксирувати машину з причепом.
  • Виконувати буксирування деяких моделей електромобілів.

Якщо є сумніви в безпеці або хоча б один із водіїв не відчуває в собі достатньої впевненості, краще викликати евакуатор.

буксировка авто правила

Типи буксирувальних засобів

Розглянемо способи буксирування більш детально.

Гнучке зчеплення

По суті йдеться про звичайний трос, який згідно з ПДР має бути в багажнику кожної машини. Трос має бути розрахований на певний тоннаж, що перевищує вагу авто, яке транспортується, мінімум у 2 рази.

При буксируванні авто з непрацюючим двигуном потрібно розуміти, що разом з мотором "вирубаються" всі блага цивілізації на кшталт гідропідсилювача або електропідсилювача керма, вакуумного підсилювача гальмівної системи, кондиціонера та інших. Тому у водія має бути достатньо досвіду, щоб впоратися зі складнощами.

Жорстке зчеплення

Для транспортування легкових машин цей спосіб застосовується рідко, оскільки є великий ризик пошкодити вушка для кріплення троса. Здебільшого до жорсткого зчеплення вдаються, якщо потрібно відбуксирувати машину з непрацюючими гальмами на невелику відстань.

Евакуатор

Куди частіше машини з пошкодженими гальмами або рульовою системою перевозять методом часткового навантаження на платформу. Перебувати в буксированому автомобілі водієві або пасажирам категорично заборонено. Транспортування авто з повним завантаженням складно назвати буксируванням, проте з точки зору безпеки цей спосіб найкращий: хоча і найдорожчий.

Як буксирують автомобіль на механіці та автоматі

Чи можна буксирувати авто на автоматі? Одне з найпоширеніших запитань. Якщо немає можливості транспортувати машину з частковим або повним завантаженням на евакуатор, автомобіль з АКПП переміщують на гнучкому зчепленні з працюючим мотором і максимальною швидкістю 30 км/год. При цьому селектор має бути встановлений у положення N.

Транспортування машини на автоматі за допомогою троса або жорсткого зчеплення з непрацюючим ДВЗ вкрай бажане. Причина - непрацюючий насос, встановлений у трансмісії і, як наслідок, ризик сильного зносу компонентів АКПП через відсутність мастила.

Транспортні засоби на механіці можна буксирувати будь-яким способом, поставивши ручку перемикання передач у нейтральне положення.

Моделі з варіатором і роботом можуть транспортуватися тільки на платформі.

буксировка авто пдд

Часті помилки під час буксирування авто

З огляду на те, що буксирувати машину доводиться не щодня, навіть досвідчені водії нерідко роблять помилки. Перелічимо найпоширеніші з них.

  • Відсутність червоно-білих сигнальних прапорців на тросі, що може призвести до того, що трос просто не помітять пішоходи або автомобілісти.
  • Відсутність аварійної сигналізації на буксируваній машині. Якщо: наприклад, у авто сів акумулятор, необхідно зафіксувати ззаду на транспортному засобі знак аварійної зупинки.
  • Їзда на заборонених ділянках дороги. Крім ділянок з ожеледицею, різкими поворотами і спусками-підйомами, неприпустимо буксирувати авто, якщо встановлено знак "Рух із причепом заборонено".
  • Різке рушання з місця машини, що буксирує. Починати рух потрібно плавно, спочатку дочекатися натягу троса, після цього поступово починати рух.
  • Недотримання дистанції, що часто призводить до аварій під час гальмування і на поворотних ділянках.

Невпевненість і брак досвіду під час буксирування машини здатні призвести до дуже неприємних наслідків, від штрафу до ДТП. Тому краще довірити справу професіоналам, які доставлять авто до автосервісу або на парковку з дотриманням усіх вимог безпеки.