uk ru

У чому вигода купівлі в кредит уживаного автомобіля

Хоча вважається, що найкращий автомобіль - новий, зростає армія людей, охочих придбати вживаний засіб пересування. Минулого року кількість кредитів на купівлю вживаних авто, за даними Асоціації українських банків та Всеукраїнської асоціації кредитних спілок, зросла у 2,5 раза. Тому зараз дедалі більше банків зрозуміли свою вигоду і пропонують таку послугу як надання кредитів на вживані автомобілі.

Суворіше - до позичальника, м'якше - до продавця

Зазвичай початковий внесок покупця має становити від 20 до 40%, а ставки за кредитами - від 10 до 13,5% у доларах. Звичайно ж, умови надання кредиту на такі машини відрізняються від кредиту на нові, мають незастосовні до нових нюанси. Вік машини, що купується, не повинен перевищувати 5-8 років на момент видачі кредиту і 10 років - на момент його повного погашення. Іноді виставляються і вимоги до пробігу автомобіля - не більше 40-100 тис. км. Термін же кредитування під час купівлі вживаних машин - максимум 5 років, а у деяких банків - і 2-3 роки, тоді як під час купівлі нових машин дають кредит на 7 років.

Уважніше придивляються банки і до позичальника. Отримати кредит не зможуть ті, хто виплачує інші кредити, хто не має прописки в місті, в якому працює банк-кредитор. Можуть вимагати і додаткові папери, наприклад, копії документів, що підтверджують право власності на нерухомість або інше майно, копію закордонного паспорта або посвідчення водія.

А ось до продавця машин банки тепер ставляться лояльніше. І якщо раніше видавали кредит тільки на машини, що продаються автосалонами, то зараз покупець може шукати машину своєї мрії і на авторинку, і на інтернет-аукціонах, і по знайомих. У продавця мають бути в порядку документи, що підтверджують право власності на автомобіль (свідоцтво про реєстрацію в ДАІ), і талон про проходження техогляду. Інша річ, що купувати на комісійному майданчику автосалону безпечніше, ніж на авторинку, - у першому випадку продають тільки ті автомобілі, які пройшли діагностику технічного стану та перевірку документів.

На чому економимо

Економія при придбанні вживаного автомобіля віком 1-2 роки порівняно невелика - 10-30% вартості такого ж нового авто.

Експерти вважають, що якщо і купувати стару машину, то не старше, ніж п'ять років від роду, і з пробігом від 80 до 150 тис. км. У такому разі можна заощадити від 40 до 70% вартості такого ж нового автомобіля.

Втім, іноді вартість страховки та обслуговування вживаного авто може бути набагато вищою, ніж нового, - якщо машина виявиться в гіршому стані, ніж очікував покупець.

Але, тим не менш, купуючи вживану машину, автолюбитель економить. Якщо термін гарантії на машину вже закінчився і проходити регулярні техогляди на дорогій сервісній станції дилера не обов'язково, то можна робити це на будь-якій СТО і тоді, коли цього хоче сам автовласник. А в разі поломок деталі можна придбати в магазинах, що значно дешевше, ніж замовляти на фірмовій СТО. Тож щорічні витрати на підтримання машини в бойовому стані можуть бути раза втричі нижчими, ніж на техобслуговування нового гарантійного автомобіля.