uk ru

Як швидко і вигідно купити/продати автомобіль

У вересні традиційно починається осіння "міграція" автомобілів. Хтось продає машину, на якій від'їздив літо, а хтось купує б/в екземпляри, щоб за зиму привести їх до ладу.

Секретами швидкої та вигідної купівлі/продажу автомобілів з "Авто.24" поділився директор авторинку "Центральний" Павло Козюба.

Гід покупців

Покупці нерідко вважають, що якщо автомобіль продається на вторинному ринку, то має коштувати вдвічі дешевше за новий. Але це не зовсім так. На ціноутворення впливає безліч чинників - стан салону, кузова, пробіг, знос шин тощо. Тому в ряду однакових автомобілів один коштує дешевше, інший дорожче. У будь-якому разі, є середні ціни ринку, і продати автомобіль дорожче його реальної вартості практично неможливо.

Машину на столичному авторинку можна купити набагато дешевше і швидше, ніж у регіонах. Це пояснюють щомісячним моніторингом цін на авторинках країни. На кожному з них є представник, який передає інформацію про ціни до Києва. Адміністрація "Центрального" рекомендує продавцям оптимальну вартість автомобілів, щоб продати їх якнайшвидше і з найбільшою вигодою. У підсумку одна й та сама машина коштує в Києві на $1-2 тис. дешевше, ніж у регіонах.

Крім того, умови торгівлі на "Центральному" приваблюють безліч продавців, а це також впливає на формування цін - що вища конкуренція, то нижча вартість.

Зорієнтуватися у величезній кількості виставлених на продаж автомобілів непросто - навіть у будні дні на майданчику стоїть близько тисячі машин. Для допомоги покупцеві на авторинку працює інформаційно-аналітичний відділ. За 10 грн його працівники допоможуть визначитися з маркою, дадуть інформацію про переваги, недоліки та особливості експлуатації обраного авто. А також допоможуть зорієнтуватися в ціні.

На авторинку можна швидко купити дешевий автомобіль. Питання в тому, скільки в нього доведеться вкласти грошей після купівлі. Тому, вибравши авто, обов'язково поставте його на діагностику. Економити на цьому не можна!

За 70 грн на СТО авторинку діагностують усі системи автомобіля та лакофарбове покриття кузова. Експерти ручаються за якість діагностики. Передбачається, що в недалекому майбутньому на всі авто, продані на території авторинку, видаватимуть гарантію - можливо, 5 або 10 тис. км пробігу.

Підібравши відповідний за ціною і технічним станом автомобіль, продіагностувавши його, обов'язково перевірте машину на викрадення. МРЕВ знаходиться на території ринку - інспектори ДАІ проведуть експертизу всіх номерних агрегатів у вашій присутності.

Нотаріально оформити угоду і внести через банк усі необхідні платежі також можна на території ринку.

Поради продавцям

Передпродажна підготовка. Звісно, вона має бути. Але приховувати явні дефекти машини за допомогою різних хитрощів безглуздо. Все одно діагностичний центр дасть повну картину: де що підфарбовано і з якої причини.

Приватно домовитися, щоб працівники СТО авторинку надали презентабельного вигляду "вбитому" автомобілю, а потім під час діагностики заплющили очі на приховані вади, не вдасться. Працівники діагностичного центру занадто дорожать своєю роботою. Тому продавцеві тут пропонують усунення несправностей і мийку. "Підмарафетити" старенький легковик, щоб провести покупця, тут не візьмуться.

Також варто врахувати, що старий автомобіль можна привести до повного ладу, зробити з нього "цукерку" і продати на кілька тисяч доларів дорожче, ніж такий самий, але не підготовлений. З іншого боку, багато покупців хочуть придбати машину в її первісному стані, щоб одразу було видно, що потрібно зробити і у скільки це обійдеться.

Багатьох утримує від продажу машини через авторинок небажання стояти на майданчику, розхвалюючи перед покупцями свій товар. Тобто безпосередньо займатися торгівлею. Але це й не обов'язково. Автомобіль з цінником можна поставити на майданчику і поїхати - ви займаєтеся своїми справами, автомобіль продається. Торг на "Центральному" йде щодня, крім першого понеділка кожного місяця.

Якщо машина сподобається покупцеві, в сервіс-службі ринку йому дадуть ваші координати. Буде потрібно тільки сплатити ринковий збір за авто 7 грн/добу. У цю суму входить міліцейська охорона автомобілів - вартість деяких з них доволі висока, тому до питання охорони тут підходять серйозно.

Іншому продавцю непросто визначитися, яку суму просити за свій автомобіль. Можна переглянути оголошення, походити ринком, і якщо все одно ви не можете скласти ціну, звернутися по допомогу до аналітичного центру авторинку. Там підкажуть, за якою ціною реально можна продати ваше авто. Власне, від цього і залежить, скільки машина простоїть на ринку. Якщо її вартість адекватна, машину можна продати за один день. У більшості випадків довгий продаж авто пов'язаний з невідповідною вартістю. Нерідко продавець хоче продати машину за тією ціною, за якою купив. При цьому не враховується, що навіть новий автомобіль, який щойно виїхав за межі автосалону, одразу ж втрачає від 10 до 30% своєї вартості. Тож вдало запропоноване поєднання ціни та якості - запорука успіху і швидкого продажу.

Коментар

Директор авторинку "Центральний" Павло Козюба

У нас виставлені автомобілі в різних цінових категоріях, і продаються всі. Був випадок, коли літній автовласник довго не міг продати "копійку" за $600. І того дня, коли вже збирався забрати автомобіль з майданчика, знайшлися покупці, які вирішили, що ціна ця жартівлива. У результаті вони купили машину за $1 тис.

Найдорожча машина, яку продали на території авторинку, - раритетний Bentley вартістю $270 тис. На другому місці автокемпер (будинок на колесах) Dodge за $180 тис. Тож на авторинок часто навідуються вельми заможні покупці.